bezpłatna wycena

Magazyny energii

Magazyny energii - Szczecin i okolice - niezależność energetyczna domu

Nowoczesne systemy fotowoltaiczne z magazynami energii pozwalają na pełną niezależność energetyczną domu oraz na zwiększenie wykorzystania energii produkowanej z własnej instalacji fotowoltaicznej. 

Wielkość produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej zmienia się w zależności od pory dnia i roku. Dzięki magazynowi energii, nadwyżka energii z instalacji fotowoltaicznej jest magazynowana w akumulatorze. Dopiero w sytuacji gdy mamy naładowany magazyn energii zaczynamy oddawać energię do sieci. Energia zgromadzona w baterii wykorzystywana jest w momentach zwiększonego zapotrzebowania domu na prąd, przede wszystkim w godzinach nocnych, porannych oraz w pochmurne dni. W sytuacji rozładowania magazynu energii system automatycznie zaczyna pobierać energię z sieci energetycznej. Cała praca systemu pomiędzy zasilaniem domu z fotowoltaiki, z baterii lub z sieci energetycznej dzieje się w sposób nie zauważalny dla ludzkiego oka oraz dla domowej elektroniki.

Magazyn Energii - Korzyści

  1. Zasilanie awaryjne – nieprzerwane zasilanie urządzeń elektrycznych w Twoim domu w sytuacji przerw w dostawie prądu z Zakładu Energetycznego.
  2. Bezpieczeństwo – zastosowanie wysokowydajnych, najnowszej technologii(LiFePo4) podzespołów renomowanych producentów oraz wbudowany układ BMS (system zarządzania pracą baterii) gwarantują bieżący monitoring pracy baterii oraz maksymalne bezpieczeństwo.
  3. Długa żywotność – 10 lat gwarancji producenta. Akumulator jest w stanie przepracować co najmniej  6000 cykli pracy/ładowania. Inwerter hybrydowy posiada stopień ochrony IP65, co czyni go urządzeniem hermetycznym.
  4. Oszczędność – magazynujesz nadwyżki energii elektrycznej z fotowoltaiki w baterii zamiast oddawać je do zewnętrznej sieci energetycznej. Wieczorem i nocą system magazynu energii zapewnia przechowywaną w akumulatorze energię na użytek własny.
  5. Możliwość rozbudowy magazynu energii – system magazynowania energii może być rozbudowywany w przyszłości o kolejne akumulatory.
  6. Współpraca z instalacją fotowoltaiczną i ładowarką do samochodów elektrycznych - nadwyżki energii z fotowoltaiki posłużą Ci do naładowania Twojego samochodu elektrycznego.
  7. Harmonogram pracy baterii – możemy ustawić przedziały czasowe ładowania i rozładowywania magazynu energii. Bateria może być ładowana w okresie zimowym w taniej taryfie i rozładowywana w drogiej taryfie co powoduje mniejsze koszty energii pobieranej z sieci w okresie zimowym!
  8. Dotacja na Magazyn Energii w Szczecinie i okolicach - bardzo wysoka dotacja Mój Prąd pokrywająca koszt systemu magazynowania energii nawet w całości!