bezpłatna wycena

Fotowoltaika - Szczecin, zachodniopomorskie

Ogniwa fotowoltaiczne Szczecin – nowoczesne instalacje dla domu, rolnictwa i firmy

Fox Energy to Twój sprawdzony, niezawodny partner w zakresie systemów fotowoltaicznych na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Proponujemy kompleksową usługę, obejmującą projekt, dostawę oraz montaż paneli słonecznych wraz z niezbędnym osprzętem. Swoje usługi adresujemy zarówno do właścicieli gospodarstw domowych, rolników, jak i przedsiębiorców. Jeśli chcesz uniezależnić swój dom, gospodarstwo lub firmę od stale rosnących cen energii i interesuje Cię fotowoltaika Szczecin jest miastem, na którego obszarze możesz skorzystać z naszych usług.

Fotowoltaika zachodniopomorskie – niezawodność, bezpieczeństwo i wsparcie

Obecnie to właśnie systemy fotowoltaiczne stanowią najpopularniejszy i najbardziej ekologiczny sposób produkcji energii elektrycznej. Jako prosument możesz zasilać swój dom lub firmę darmowym prądem ze słońca, jednocześnie odsprzedając wyprodukowane nadwyżki do sieci elektrycznej lub kumulując je w prywatnym magazynie.

Niezawodność

Inwestując w panele fotowoltaiczne w Szczecinie, otrzymujesz pewność wysokich uzysków oraz instalacji precyzyjnie dopasowanej do Twoich indywidualnych potrzeb.

Bezpieczeństwo

Najwyższa jakość stosowanych przez Fox Energy ogniw fotowoltaicznych, odporność na warunki atmosferyczne oraz wieloletnia gwarancja na cały system PV to gwarancja wydajnej i bezpiecznej pracy.

Wsparcie

Na każdym etapie możesz liczyć na pomoc i doradztwo ekspertów. Pomożemy dobrać rozwiązania, zainstalujemy i podłączymy Twoją instalację do sieci, byś mógł korzystać z darmowego prądu.

Jak dobrać do domu instalacje fotowoltaiczne? - Zachodniopomorskie

Projektując instalacje fotowoltaiczne w Zachodniopomorskiem dla klientów prywatnych, dostosowujemy je do potrzeb odbiorców. Dbamy o to, aby fotowoltaika spełniała oczekiwania klientów, a jednocześnie nie była zbyt droga i aby jej zabudowa nie zajmowała ogromnych połaci dachu bądź gruntu.

Dobierając moc systemu fotowoltaicznego, bierzemy pod uwagę roczne zużycie prądu danego gospodarstwa domowego. W warunkach położenia geograficznego województwa zachodniopomorskiego oraz pozostałych regionów Polski przyjmuje się, że 1 kW mocy zamontowanej instalacji umożliwia uzyskanie 950-1050 kWh energii elektrycznej w ciągu roku. Przeciętna rodzina zużywa rocznie średnio 3000 kWh, co pozwala uznać 3-5 kW zainstalowanej mocy za optymalną wielkość instalacji słonecznej.

Panele słoneczne Zachodniopomorskie – czy to się opłaca?

Zachodniopomorskie ma świetne warunki do tego, aby zaoszczędzić na rachunkach za prąd, inwestując w OZE. Zastanawiasz się, czy Szczecin, okoliczne miejscowości i całe województwo to dobra lokalizacja na montaż paneli słonecznych? Bez obaw – region ten jest wprost idealny na instalację fotowoltaiki. W skali roku średnie nasłonecznienie w Polsce wynosi od 950 do 1100 kWh/m2. W Szczecinie średnie nasłonecznienie dobowe wynosi niekiedy nawet 5329 kWh/m2! To oznacza, że montaż instalacji fotowoltaicznej w Zachodniopomorskiem naprawdę się opłaca i przyniesie Ci korzyści.

Na co zwrócić uwagę, montując instalację fotowoltaiczną w Zachodniopomorskiem?

Planujesz montaż paneli słonecznych w Zachodniopomorskiem i nie wiesz, na jaką ofertę się zdecydować? Służymy fachową poradą, dzięki czemu Twoja instalacja będzie wydajna, bezpieczna i atrakcyjna cenowo. Znamy się doskonale na projektowaniu i montowaniu fotowoltaiki, co pozwoli Ci uniknąć częstych błędów popełnianych podczas instalacji systemu solarnego.

Na efektywność i wydajność paneli słonecznych wpływa odpowiednie miejsce montażu. Zawsze wybieramy takie miejsce, które umożliwia maksymalne wykorzystanie energii słonecznej. Montujemy panele na południowych stronach dachów albo na konstrukcjach gruntowych skierowanych w stronę południa. W ten sposób panele są w stanie zebrać najwięcej energii ze słońca, a tym samym wyprodukować możliwie największą ilość energii elektrycznej.

W trosce o bezpieczeństwo klientów oraz skuteczność działania systemu fotowoltaicznego, niekiedy doradzamy inwestorom montaż urządzeń odgromowych. Nie zawsze jest to konieczne, a potrzeba ich umieszczenia na dachu jest zawsze rozpatrywana indywidualnie. Urządzenia odgromowe pozwalają ochronić instalację przed burzą oraz skutkami przepięć.

Zapewniamy również bardzo staranny i solidny montaż. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele szkód może wywołać niewłaściwe dokręcenie śrub. Dlatego zawsze bardzo precyzyjnie i trwale dokręcamy wszystkie śruby i inne elementy konstrukcji. To pozwala wyeliminować ryzyko oderwania się panelu od konstrukcji naziemnej bądź dachowej i w efekcie uszkodzenie instalacji.

Dbamy także o prawidłowe i precyzyjne zamontowanie paneli oraz okablowania. Źle położone kable mogą być narażone na działanie wilgoci i skutkować zwarciem, a w rezultacie awarią systemu. Używamy wysokiej jakości, wytrzymałych przewodów.

Fotowoltaika Szczecin – finansowanie inwestycji

Czy wiesz, że decydując się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej właśnie teraz, możesz obniżyć koszty i przyspieszyć zwrot z inwestycji nawet o kilka lat? Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd, przejmując na siebie wszystkie niezbędne formalności związane z wnioskowaniem o dotację. Klientom, którzy rozważają inwestycję w panele fotowoltaiczne Szczecin umożliwia również skorzystanie z alternatywnych form finansowania, takich jak leasing lub nisko oprocentowany kredyt.

Zastanawiasz się, w jaki sposób obniżyć wysokość rachunków za prąd w domu, gospodarstwie lub firmie? Już dziś zyskaj pełną niezależność energetyczną i postaw na ogniwa fotowoltaiczne w Szczecinie z Fox Energy. Skontaktuj się z nami i umów na darmową wycenę Twojej inwestycji!

Panele fotowoltaiczne Szczecin – najważniejsze zalety instalacji

Instalacja fotowoltaiczna niesie ze sobą wiele korzystnych zmian w funkcjonowaniu gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa. Bez wątpienia warto więc rozważyć jej założenie.

Niższe rachunki za prąd

Odpowiednio zaprojektowana instalacja PV pozwoli Ci obniżyć, a nawet całkowicie zredukować wydatki na prąd dla domu, firmy lub gospodarstwa rolnego.

Niezależność od dostaw energii z sieci

Produkowana w prywatnej mikro elektrowni energia może kompleksowo zasilać Twoje urządzenia, niezależnie od dystrybutora i ewentualnych przerw w dostawach prądu.

Możliwość odsprzedawania wyprodukowanych nadwyżek

Sprzedaż energii może stać się dodatkowym źródeł przychodów Twojego przedsiębiorstwa. Wyprodukowane nadwyżki możesz również wykorzystać w dowolnym momencie w ciągu roku.

Niższe koszty z dotacją

Jeśli interesuje Cię tańsza fotowoltaika Szczecin oferuje szereg programów dotacyjnych a z Fox Energy zawsze możesz liczyć na atrakcyjne warunki finansowania.

Wysoka jakość instalacji

Twoja przydomowa elektrownia słoneczna jest w pełni odporna, nawet na ekstremalne warunki atmosferyczne, co gwarantują niezależne testy oraz badania.

Bezobsługowa eksploatacja

Po zamontowaniu i przyłączeniu instalacji PV produkcja energii odbywa się w sposób w pełni zautomatyzowany. Nie musisz robić nic, by korzystać z darmowego prądu ze słońca!

Fotowoltaika dla domu – Szczecin

Instalacja fotowoltaiczna na budynku mieszkalnym pozwala kompleksowo zaopatrywać dom w bezpłatną energię elektryczną. Wytwarzany przez panele prąd w pierwszej kolejności wykorzystywany jest do zasilania wszystkich urządzeń domowych, a jego nadwyżki trafiają do sieci. W miesiącach o słabszym nasłonecznieniu, gdy wydajność instalacji PV spada, możesz odebrać swoje zapasy i nadal bezpłatnie korzystać z energii elektrycznej Twoim domu!

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych w Szczecinie

Inwestując w fotowoltaikę dla rolnictwa, możesz zapomnieć o wysokich rachunkach za energię, które w przypadku dużych gospodarstw rolnych mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Dobierzemy, zaprojektujemy i zainstalujemy moduły o łącznej mocy odpowiadającej zapotrzebowaniu Twojego gospodarstwa. Dla inwestycji takich jak fotowoltaika zachodniopomorskie jest regionem idealnym ze względu na wysokie nasłonecznienie, łatwą dostępność oraz liczne programy dotacyjne. Skorzystaj z tego już teraz.

Fotowoltaika dla firm

Dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie możesz uniezależnić swoją firmę od stale rosnących cen energii. Prąd wytwarzany przez ogniwa słoneczne zasili wszystkie urządzenia oraz maszyny pracujące w przedsiębiorstwie. Zabezpiecz swoje przedsiębiorstwo przed kolejnymi wzrostami cen energii i wybierz elastyczne finansowanie w formie nisko oprocentowanego kredytu lub leasingu, którego ratę możesz zaliczyć do kosztów pozyskania przychodu.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna, czyli fotowoltaika w pigułce

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że energia słoneczna zamieniana jest na prąd elektryczny, który następnie trafia do gniazdek w Twoim domu, biurze lub budynku gospodarczym? Ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają promieniowanie słoneczne na prąd stały. Dalej jest on przekazywany do falownika (inwertera) i przekształcany w prąd zmienny o parametrach dostosowanych do domowych sieci elektrycznych. Inwerter fotowoltaiczny to „serce” całego układu, nieustannie kontrolujące pracę instalacji. Nadwyżki wyprodukowanego prądu przekazywane są do sieci i rozliczane za pomocą licznika dwukierunkowego lub mogą być przechowywane we własnym magazynie energii.

Fotowoltaika Szczecin – Twoja instalacja w 6 krokach

  1. Darmowa wycena i konsultacje.
  2. Podpisanie umowy.
  3. Projekt instalacji PV.
  4. Montaż paneli fotowoltaicznych.
  5. Szkolenie z obsługi systemu.
  6. Podłączenie i uruchomienie instalacji.

Jeśli interesuje Cię inwestycja w panele fotowoltaiczne Szczecin jest miastem, gdzie możesz skorzystać z oferty Fox Energy. Zaufaj firmie z wieloletnim doświadczeniem i już dziś skontaktuj się z nami, by otrzymać bezpłatną wycenę Twojej instalacji. Ciesz się darmowym, w pełni ekologicznym prądem ze słońca w swoim domu, gospodarstwie lub firmie!

Instalacje fotowoltaiczne Szczecin – jakie elementy będą potrzebne?

W Szczecinie, podobnie jak w innych polskich miejscowościach, panele fotowoltaiczne to coraz częstszy element krajobrazu. Mało kto jednak zastanawia się, co tak naprawdę wchodzi w skład takiej instalacji, oprócz oczywiście widocznych na dachach paneli, zwanych też modułami. To właśnie one odpowiadają za przechwytywanie promieni słonecznych oraz zmienianie ich w prąd stały. Każdy moduł jest zbudowany z ogniw fotowoltaicznych. Wyróżnia się jednak dwa rodzaje paneli – monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Różnica tkwi w budowie. W tych pierwszych każda komórka składa się z pojedynczego kryształu, co zapewnia bardziej wydajną pracą. Wybierając ten element, należy zwrócić szczególną uwagę na moc paneli fotowoltaicznych. W większości przypadków instalacje powstają na ograniczonej przestrzeni – zazwyczaj powierzchni dachu – na której trzeba zmieścić moduły o łącznej mocy odpowiadającej potrzebom danego gospodarstwa domowego.

Wydajność paneli fotowoltaicznych zależy nie tylko od samych modułów, ale także innych elementów, które są schowane przed wzrokiem przechodniów. Najważniejszy z nich z falownik, czyli inwerter – obie te nazwy mogą być używane zamiennie. Podstawowe zadanie tego urządzenia to zamiana prądu o stałym napięciu (DC), który byłby niebezpieczny dla wielu domowych sprzętów elektrycznych, na prąd zmienny (AC), trafiający do domowych gniazdek. Falownik odpowiada także za zbieranie informacji o pracy instalacji – może monitorować m.in. ilość produkowanego prądu oraz bieżące napięcie. W przypadku wykrycia nieprawidłowości inwerter automatycznie wyłącza instalację, chroniąc ją przed ewentualną awarią. Nie mniej istotne elementy fotowoltaiki to okablowanie oraz system montażowy, podtrzymujący całą konstrukcję. Ponadto instalacja może być wyposażona w magazyn energii, który pozwala gromadzić nadwyżkę wytworzonego prądu. W przeciwnym razie trzeba by kierować ją do sieci energetycznej, co wiąże się z pewną zależnością od zewnętrznych dostawców energii.

Od czego zależy wydajność paneli fotowoltaicznych?

Czynników wpływających na poprawne działanie oraz sprawność fotowoltaiki jest wiele. Kluczowa jest oczywiście sama instalacja i jej moc, odpowiedni dobór poszczególnych elementów, a także właściwie wykonany montaż. Tym wszystkim może zająć się nasza firma, świadcząca kompleksowe usługi związane z fotowoltaiką, do których należy przygotowanie projektu, dostawa poszczególnych elementów oraz profesjonalna instalacja. Są też czynniki, na które nie mamy wpływu. Zalicza się do nich poziom nasłonecznienia w danym regionie. W województwie zachodniopomorskim, gdzie montujemy ogniwa fotowoltaiczne, Szczecin i okolice to obszar, na którym nasłonecznienie wynosi średnio 950-1100 kWh/m2. To jednak wartości podane w skali roku. Latem ilość słońca jest największa. Podczas letnich miesięcy z odpowiednio wydajną instalacją będziesz otrzymywał znaczną nadwyżkę energii, którą warto gromadzić na zimę, gdy pozyskiwany na bieżąco prąd może nie wystarczać do pokrycia zapotrzebowania.

W najbardziej słoneczne dni zachodniopomorskie miasta notują nasłonecznienie nawet na poziomie około 1100-1300 kWh/m2. Wydaje się zatem, że w kwestii takiej, jak instalacje fotowoltaiczne, Szczecin jest idealnym dla nich miejscem. To prawda, jednak w indywidualnych przypadkach sytuacja może różnie wyglądać. Jeśli dany dach przez dużą część dnia znajduje się w cieniu, wydajność zamontowanych na nim modułów fotowoltaicznych nie będzie zadowalająca. Ponadto istotne są też inne uwarunkowania, takie jak kierunek, w którym będą skierowane panele. Optymalne rozwiązanie to zwrócenie ich w stronę południa, dzięki czemu promienie słońca będą padać na nie dłużej. Znaczenie ma także kąt nachylenia paneli. Przyjmuje się, że powinien wynosić około 30 stopni. To uśredniona wartość dla całego kraju. W przypadku północno-zachodniej części Polski, optymalny zakres mieści się w przedziale 30-50 stopni. Osiągnięcie takiego nachylenia jest możliwe niezależnie od kąta nachylenia dachu, ponieważ pomogą w tym specjalne stelaże.

Jak obliczyć potrzebną moc paneli fotowoltaicznych?

Jeżeli interesują Cię instalacje fotowoltaiczne, zachodniopomorskie to województwo, gdzie możesz skorzystać z usług naszej firmy. Wykorzystując wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, pomożemy w wyborze odpowiednich paneli PV i pozostałych elementów, aby wydajność instalacji odpowiadała Twojemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Już teraz możesz samodzielnie obliczyć, jakiej mocy modułów potrzebujesz. Na początek poszukaj swojego ostatniego rachunku za prąd. Powinna tam znajdować się informacja o rocznym zużyciu prądu. Załóżmy, że wynosi ona 3200 kWh, natomiast szacowana produkcja z instalacji to 1000 kWh na 1 kW. Do obliczeń potrzebny będzie wzór, polegający na pomnożeniu swojego rocznego zużycia przez wartość 1,2, a następnie podzieleniu przez roczną produkcję. W naszym przykładzie będzie to 3200 kWh x 1,2 / 1000 kWh, co daje wynik 3,84 kW. Właśnie tyle musi wynosić minimalna moc instalacji.

Dlaczego warto zainwestować w ogniwa fotowoltaiczne?

Szczecin nie różni się od innych polskich miast, gdzie inwestycje w fotowoltaikę są coraz częstsze. Skąd bierze się tak wielka popularność tego rozwiązania? Przyczyn jest wiele. Przede wszystkim taka inwestycja może zagwarantować częściową lub całkowitą – w zależności od mocy paneli fotowoltaicznych – niezależność od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej. Produkując samodzielnie prąd z powszechnie dostępnych, darmowych promieni słonecznych i samodzielnie magazynując jego nadwyżkę, możemy być samowystarczalni i nie płacić rachunków za energię, które coraz bardziej rosną. Średni koszt zainstalowania PV w przypadku gospodarstw domowych mieści się w przedziale od 15 do 25 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę obecne ceny prądu, taka inwestycja zwraca się po około 4-6 latach lub nawet szybciej, w zależności od rosnących kosztów energii. Po tym czasie zacznie przynosić zyski w postaci oszczędności. Warto też pamiętać, że fotowoltaika należy do odnawialnych źródeł energii. Oznacza to brak trudności z dostępnością surowca potrzebnego do produkcji prądu, a także korzyści dla środowiska, ponieważ podczas procesu wytwarzania energii nie powstają substancje szkodliwe dla ekosystemu.

Instalacje fotowoltaiczne zachodniopomorskie

Jak już wyjaśnialiśmy, wydajność paneli fotowoltaicznych zależy w znacznej mierze od odpowiedniego doboru poszczególnych elementów instalacji oraz poprawnego montażu. Nasza firma, działająca w Szczecinie i okolicach, z przyjemnością podejmie się współpracy w tym zakresie. Dzięki naszej pomocy będziesz mógł cieszyć się bardzo tanim prądem, nie przejmując się rosnącymi cenami energii lub brakiem surowców, a także przestać martwić się, że przyczyniasz się do degradacji środowiska. Skorzystanie z proponowanej oferty daje gwarancje, że instalacja PV będzie dobrze spełniać swoją funkcję i nie stworzy zagrożenia pożarowego, co niestety zdarza się w przypadku źle przeprowadzonego montażu. Jeśli planujesz inwestycję w instalacje fotowoltaiczne, Szczecin idealnie nadaje się do pozyskiwania energii ze słońca, a my chętnie Ci w tym pomożemy.